Můj příběh

"Jsem rehabilitační lékařka a mou vášní je funkční medicína. S klienty se společně zaměřujeme na hledání skutečných příčin vzniku chronických onemocnění a vytváříme jejich jedinečnou cestu ke zdraví"

Můj příběh aneb jak jsem objevila funkční medicínu

Jsem lékařkou, která se každý den těší do práce, protože mi dává hluboký smysl. Denně s klienty objevuji nové a nové souvislosti, které jim pomáhají poskládat všechny části jejich příběhu jako puzzle.

Jdu svou cestou, která není prošlapaná a já si užívám každý krok, protože mě vede za poznáním nejen příčiny vzniku onemocnění ale také za poznáním sebe sama. Zároveň jsem ženou, matkou, která našla rovnováhu skloubit osobní a pracovní život a nezapoměla přitom hlavně na sebe. Mám dvě malé děti, skvělého manžela, práci, kterou si tvořím a naplňuje mne, také čas pro sebe na plnění svých snů.

K tomu všemu ale vedla cesta a ne zrovna krátká…

Před několika lety jsem pracovala v ambulanci a ačkoli jsem dokázala většině pacientů pomoci alespoň částečně, pořád mi vrtalo hlavou, PROČ to nefunguje u všech a co je tedy potřeba změnit. Byla jsem unavená, otrávená a moje práce mi pomalu přestávala dávat smysl, jela jsem na autopilota, což jsem si tehdy vůbec neuvědomovala. 

Zlom ale nastal, když se mi narodil první syn, mateřství mi totálně změnilo můj pohled na svět, najednou jsem začala vnímat, co je v mém životě opravdu důležité. Změnil se i můj pohled na zdravotnický systém. V té době jsem také objevila funkční medicínu a to bylo jedno velké WOW. Přesně tento komplexní pohled jsem potřebovala pochopit a začít uplatňovat s pacienty.

Vrhla jsem se po hlavě do studia funkční medicíny i přes nepochopení okolí, proč to dělám, když mám atestaci, jisté místo v prestižní nemocnici, dvě malé děti atd…ale já prostě musela 🙂 …Nabitá teoretickým znalostmi jsem se po čase pustila do konzultací, vytvořila si vlastní systém práce a navázala spolupráci se zahraničními laboratořemi. Vše se krásně neustále vyvíjí, letos jsem začala tvořit podcast o funkční medicíně, přednáším a kromě práce s klienty mne baví i inspirovat kolegy - lékaře, kteří hledají a tápou jako já před několika lety.

Proto chci své zkušenosti sdílet s lidmi, kteří chtějí svůj zdravotní stav řešit komplexně ale také s odborníky, abychom se navzájem lépe pochopili a mohli spolupracovat. Ušla jsem už kus cesty a své znalosti chci předávat dál, protože pomocí jednoduchých principů funkční medicíny, můžete udělat první kroky ke zdraví VY SAMI. 

Základní principy funkční medicíny jsem sepsala do ebooku. V něm se dozvíte, co je vlastně funkční medicína, jak vznikla, jak se liší přístup funkční medicíny od té klasické, dále se zabývám principy funkční medicíny a nechybí ani praktický úkol, díky kterému se dozvíte, jaké oblasti ve vašem životním stylu potřebujete více podpořit.